Yıl 2011, Kaptanın seyir defteri, Işık hızıyla yolumuza devam ediyoruz….


İzafiyet teorisi, zamanın ne kadar göreceli olduğunu anlatıyor. Çocukken 40 lı yaşları geçen insanlar, kim bilir ne kadar uzun bir yaşam serüveninden geçtiklerini düşünürdüm, ancak Hz. Nuh un dediği gibi, 1000 yılda bu dünyada kalsanız, bir kapıdan girip, diğerinden çıkıyorsunuz.
2011 yılı, tekstil sektöründe ham madde krizi olarak hatırlanacak. Pakistan sel felaketi ile başlayan pamuk fiyatlarında ki artış, spekülatörlerin sıcak paraları emtia piyasasına yönlendirmeleri ile birlikte, pamukta 1860 ABD iç savaşında görülen zirveye taşıdı. Pamuğun ve dolayısıyla pamuk ipliğinin tarihi zirveye ulaşması ve bu zirvede yerini bir süre daha koruyacağını gösteriyor.
2010 yılında dikkatimi çeken en önemli konulardan biri, Türkiye nin inanılmaz hızlı bir değişim içine girmiş olmasıdır. Demek ki bir ulus/millet ne kadar kısa süre içinde ayağa kalkabiliyor, ve bizler bizzat bir tarihi sürece şahit oluyoruz. 2011 yılı için en büyük dileğim, ülkemiz ve ulusumuzun birlik ve bütünlük içinde, ortak çıkarlarımızı ön plana çıkartarak yücelmesi ve yükselmesi.
Artık kavgacı, hizipçi, fırsatçı, rantçı, benmerkezci, şucu bucu ların hegamonyasından kurtulmuş, 21. yüzyıla damgasını vuran bir Türkiye de, hep birlikte huzur ve mutluluk içinde bir yaşam diliyorum.

Beğendiniz mi? O halde paylaşın
, ,