Şiddet, Kan ve Terör


Geçenlerde bir sunum izliyordum, orada insanların Youtube ta en çok izledikleri videonun, daha çok vahşet ve kan içerikli görüntüler olduğu anlatılıyordu. Burada onları izleyenleri suçlamıyorum. Tarih boyunca insanlar başkalarının ölümünü izlemek için meydanları doldurmuşlar. Kan ve vahşet her zaman rating i en yüksek olan olayların en başında gelmiş.
İnfaz edilen suçlunun meşhur olması izleyici sayısını daha da arttırmış. Hele o cellat, giydiği siyah cübbe ve başına geçirdiği külah ile adeta cehennem zebanisi gibi, gösterinin en önemli oyuncularından biriydi. Günler öncesinde duyurusu çığırtkanlarla yapılır, bugünün “medeni” batısında onbinlerce insan bu olayı izlemek için meydanlara akardı. İnfaz sırasında ne kadar şiddet ve kan varsa ve idam edilen ne kadar uzun süre can çekişiyorsa, izleyici kitlesi o oranda artarmış. Ne zaman batı biraz daha az şiddet içerikli meydan infazları gerçekleştirdi, o zaman izleyicide azalmış.
İnanın işler bugün pek değişmedi. Bu sebeple Irak’ta ve Suriye’de teröristlerin kanlı infazlarını gösteren videoları en çok izlenenler arasında. Günümüzde sadece dehşeti meydanlarda değil, ekranlarda izliyoruz. Cellat her ne hikmetse yine kafasına birşeyler geçiriyor. Ya da bazen cellat sadece kendine “Müslüman” görüntüsü verip, kurbanının kellesini oracıkta kör testere ile alıveriyor.
İnsanoğlunun bu kadar kana ve şiddete olan ilgisini anlayabilmek için herhalde konu üzerine biraz derinleşmek lazım.
Bugün terör olaylarının altında yatan vahşet ve katliamların nedenini sorgularsanız, bunda bu satırlarda yazdıklarımın payı olduğu bir gerçek. Temelinde her ne yatıyorsa, bunu uygulatanın şeytani olduğu kesin ve uygulayanında cahil !
İnsanlık maalesef medeniyetten muhtemelen yüzlerce yıl uzakta….

Beğendiniz mi? O halde paylaşın