PWC Bayramören 24 Temmuz da başlıyor !


PWC Bayramören 23 Temmuz da resmi antrenman günü ile 24 Temmuz da resmi yarışma günü ile başlıyor. Bu PWC (Paragliding World Cup) bugüne dek yapılan diğer yarışmalardan çok farklı, çünkü artık Xavier yok. Birçok kişi için PWC = Xavier olması hiç şaşırtıcı değil. Ama herkes aynı fikirde, “show must go on” !
Diğer tarafta FAI dünya şampiyonasında ölümle sonuçlanan talihsiz kazaların ardından, benimle birlikte eminim birçok kişi bu sporun değilde, yarışmaların geleceğini sorgulamaktadır. Bu şartlarda bu oyuna devam etmeyi benim bilinçaltım kabul etmiyor. Hiçbirşekilde rasyonel değil, ne kadar duygusallıkta olsa işin içinde, aklımın kesmediği bir yere geldi bu işler. Madem yarışmaksa, en akıllı, en iyi taktiği uygulayan kazanacaksa, o zaman neden daha güvenli bir aletle uçmuyoruz, neden artık bir yarışmacının aklının ucunda ölüm var ? Yarışmaya katılan arkadaşların her biri çok deneyimli ve yıllık minimum uçuş sürelerini doldurduklarını düşünüyorum. Bu nedenle bu şartları yerine getiremediğim için, benim yarışmalara 2 kolonlu bir kanatla katılmam kesinlikle doğru olmayacaktı.
Çok sevdiğim bu sporda bu noktaya gelmiş olmak beni kahretsede, artık geri adım atmanın zamanı geldiğini düşünüyorum ve bu kararımdan dolayıda pişmanlık duymayacağımdan eminim. Artık DHV 1-2 lerin dahi 9.5 ile süzüldüklerini düşünürsek, yeni nesil bir DHV 2 ile ZEVK ve KEYİF alarak uçabileceğimi ve yine de yarışmalara katılarak üst sıraları zorlayabileceğimi düşünüyorum.
Türk ekibine PWC yamaç paraşütü Bayramören ayağında başarılar ve kazasız belasız uçuşlar diliyorum.

Beğendiniz mi? O halde paylaşın