Metamorfoz / Yaşamını Değiştir !


insan yaşamında dönüm noktaları olur ya, onlardan birini 2010/2011 yılbaşında yaşadım. Bir bankanın e-postasında ilgimi çeken bir promosyon ile karşılaştım ve sonrası çok hızlı gelişti. Bodrum da, daha önce adını duymadığın Lifeco adında bir detoks merkezinde yılbaşı gecesini de içine alan bir detoks merkezine, ailemle birlikte katılmaya karar verdim.

Bütün arkadaş çevremizin aksine, bizim için cesurca sayılabilecek bu karar neticesinde, Bodrum’a vasıl olduk. 3-4 gün öncesinden ön detoks kapsamında, salata ile beslenmeye başlamanın gururu ile, tesisin uzmanlarından Mirrey Hanım tarafından program detayları ile anlatıldı. Yılbaşı arefesi olmasından dolayı, çok az insan konaklamakta ve tesis son derece sakin ve huzur vericiydi. Çok ayrıntıya girmeden, bebeklik döneminden sonra, ilk kez 4 gün boyunca sıvı ile beslendik (kızımız hariç, o günde 2 tabak salatadan son derece memnundu 🙂 ) .

Gün boyunca haman, sauna, yoga ve meditasyon ve detoks sohbeti derken, inanılmaz bir değişime doğru ilerliyorsunuz. Gözleriniz ışıl ışıl, nefesleriniz ferahlatıcı, arınmışlık hissi ile, adeta yeniden doğmuş gibi oluyorsunuz. Tesisteki çalışanlarda profesyonellikleri ile sizin bu metamorfozunuz adeta masalsı bir geçişle gerçekleşiyor. Farkındalığımız arttı, anı yaşamanın değerini fark ettik diyebilirim.

4. günün akşamında tesisten ayrılırken, artık değişimi tamamlamış, hayata bakış perspektifini değiştirmiş, yeniden doğmuş bir aile idik. İlk bakışta anlamsız gelebilir ama hayatımızda neler mi değişti ?
* Yaşadığımız dünyanın gerçekte ne kadar kirlendiğini ve suyun değerini öğrendik
* Yediklerimiz ve içtiklerimizin bedenimize ve ruhumuza verdikleri zararları gördük
* Asidik ve Alkalik duyguları keşfettik, Ying/Yang ı taa içimizde duyumsadık
* ve artık tıkınmayı değil, beslenmeyi keşfettik !

Türkiye de bize bu yaşam perspektifini tanıtan önderlerden Sayın Ersin Pamuksüzen ve ekibine derin şükranlarımızı sunarız. Bu daha burada kalmaz, pek yakında tekrar Bodrum da görüşmek üzere. Sizleri çok sevdik 🙂

Beğendiniz mi? O halde paylaşın