İşte Benim Vekilim


ben iş adamıyım, girişimciyim, sivil toplum kuruluşlarında hizmet ederim ve en önemlisi ailemin babasıyım. Kendimce bir duruşum, dünya görüşüm vardır ve siyasetle, siyasi yorumlarla pek işim olmaz.
Ancak mevzu ilimizin, ülkemizin geleceği ise, o zaman her daim sonuna dek sahip çıkarım ve bu yolda taş üstüne taş koyan her elide öperim.
Bu Haziran da 4 yıllığına bizi temsil edecek Milletvekilleri şu ya da bu parti bizi tabii ki ilgilendiriyor, ilgilendirmeli de. Milletvekili sadece seçmenlerini değil, vatandaşının tamamını temsil eder. Son dört yılda Denizli de gördüğüm manzara hiç öyle olmadı maalesef. Denizli iş dünyası mevzusunda her türlü davete icabet etmeye çalıştığım ortadayken, bazı vekillerimizi (vekilimizi) hiç görmedim, bazılarını da 1 kez gördüm, konuştuğumu da sanmıyorum. Bu aslında ne teoride, ne de pratikte mümkün olan bir şey değil gibi düşünseniz de, son 4 yılda gelişmeler maalesef bu şekilde cereyan etti. Ancak yine Denizli den vekillerimizin çoğunluğu ile her hafta olmasa da, en azından iki haftada bir mutlaka bir iş dünyasını ilgilendiren bir toplantıda bir araya geldik ve dertlerimizi, sorunlarımızı anlatma, aktarma ve takip etme imkanımız oldu.
Bu bahsi şöyle bağlamak istiyorum. Hangi partiden olursa olsun, öncelikle vekil adayı, vatandaşı ile her zaman bir araya gelebilen bir aday olmalı. Artık vekillerimiz genç olmalı, üretken, çalışkan ve tecrübeli olmalı. En az bir yabancı dil bilgisi olmalı ki gelen giden yabancılar ile iki kelam edebilmeli. Daha da önemlisi, iş dünyası ve vatandaşı ile iç içe olan bir vekil adayı olmalı. Kavga, dövüş, polemik ve entrikalar ile değil, yaptığı icraatler ile manşet olmalı.
Kazanan koltuk hırsı değil, önce vatandaş olmalı.
Önümüzdeki günlerde belirlenecek milletvekili adaylarına şimdiden başarılar diliyor, Haziran ’15 seçimlerinin huzur ve barış içinde geçmesini temenni ediyorum.
Sevgilerimle,
İsa DAL

Beğendiniz mi? O halde paylaşın