İnsanlık: Bir kurgu roman


Öyle bir dünya varmış ki, aslında bize gösterilenlerin her biri kurgudan ibaretmiş. İnsanlık tarihine, yazılanların bir çoğunun kurgu olduğu varsayımıyla bir bakın. Savaşların nedenleri, göçler, soykırımlar, insanoğlunun aya ayak basması, ihtilaller ve bazı şüpheli depremler gibi hadiselerin bir senaryo sonucu işlendiğini düşünün. Televizyondan bazı insanlar sizden üstü kapalı yardım dilemekte ve gerçeği göstermeye çalışmakta ve bazı güçler ise tasarladıkları kurgularda sizi ikna etmek için akıl almaz senaryolarını size servis etmekteler.
Hiç yaşamınızda yanıldığınız olmadı mı ? Çevrenizde çok güvendiğiniz bazı insanların, belki en yakınlarınız tarafından aldatılıp, ihanete uğramadınız mı ? Bu sizi çok şaşırtmadı mı peki ?
Peki, yine siz, kurguladığınız bazı senaryoları uzunca süren yıllar boyunca, belki en yakınlarınız üzerinde uygulamadınız mı ? Kendinizi hiç kandırdığınız olmadı mı ?
İşte insan dediğin bu. Bazen çok acımasız, bazen çok merhametli, bazen aldatılmış.
Mazlum gösterilen mazlum olmama, zalim gösterilmeye çalışılanların zalim olmama olasılığının yüksek olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Bu yüzden gerçekleri görebilmek için tek taraflı düşünmeden, daima senaryo içinde oynanan oyunun ardındaki hileyi görmekte yarar var.
Bunları yazıyorum, çünkü önümüzde yine bir seçim var. Orta Doğu da ortalık toz duman. Her yerde masum insanların kanları oluk oluk akıyor. 7 Haziran 2015 öncesi kimine göre“altın devir”, kimilerine göre “karanlık devir” di. Bu konuda önyargısız ve adaletli düşünmek için tarihin satır aralarına iyi bakmak gerekir. Arada bir çıkan ufak tefek çığlıklara kulak vermek gerekir. Liderler bazı gerçekleri haykırmak isterler, ancak elleri kolları bağlanmıştır.
Matrix filminde Morpheus un Neo ya uzattığı zihin açıcı hap gibi, ben de size bir hap vereyim ve bu sizin uyanmanız için gereken çığlık olsun. İnanarak en çok takip ettiğiniz yazılı, görsel, sosyal medyanın gerçekte kimin elinde olduğuna bir bakın, senaryoyu uygulayan gizli ajanı bir müddet sonra göreceksiniz. Bu yazıda bir şey biliyorum da sizden gizlediğimi mi hissettiniz ? Hayır, belki ben de yanılıyorumdur, ancak bana servis edilenleri iyice değerlendirmeden peşinden gitmediğimi söyleyebilirim. Çünkü insanlık tarihi kurgudan ibaret senaryolarla dolu.
İnsanlığı daimi barışa ve adalete götürecek aydınlık günlerin yakın olması dileğiyle…
İsa DAL

Beğendiniz mi? O halde paylaşın