Denizli’den Çıkan Dünya markası “Dalisa”


FAHRİ SARRAFOĞLU / DENİZLİ
Denzili’de 1998 yılında kurulan Dal-Evteks Tekstil, Dalisa markası ile bir dünya markası oluşturdu. Yönetim Kurulu Başkanı İsa Dal, ISO 9000-2000 sertifikasına sahip olan firmalarının ürettiği ürünlerin birçok ülkeye de ihracatının yapıldığını söyledi. Ürünleri arasında ev tekstili, havlu, bornoz, nevresim, çarşaf ve üst giyim-T-shirt, Polo Shirt vb sayan Yönetim Kurul Başkanı İsa Dal, ABD, İrlanda, İngiltere, Fransa, Hollanda, Almanya, Avusturya, İsviçre, İtalya, Slovenya, Yunanistan, BAE, Qatar, Kuwait, Lübnan, Singapur’a Denizli’den ihracat yaptıklarını ifade etti.

TASARIM VE YENİ MODEL İHRACATI ARTIRIYOR

İhracatı artıran sebepler arasında markalaşmayı sayan Dal, Dalisa markası olarak yeni model ve tasarımlarla ihracatı artırmak için çabaladıklarını bunda da başarılı olduklarını dile getirdi. Satışlarını düzenli olarak yaptıkları ziyaretleri ile gerçekleştirdiklerini de sözlerine ekleyen Dal, bizzat yerinde ihtiyaçları tespit edip, bu doğrultuda ürün geliştirdiklerini kaydetti. www.ucuzal.com adlı online satış sitesi sayesinde hem iç hem de dış piyasada satışların arttığına dikkat çeken Dal, tekstil sektöründe Denizli de bulunmalarının en önemli avantajları arasında şunları söyledi; “Kümeleşmiş ve her türlü alt yapısı mevcut olan bir ilde konumlanmış olmamızdır. İplikten, aksesuarına, elemanından tasarıma uzanan her birimin yüksek nitelikte bulunması, hem ulusal hem de uluslar arası rekabet açısından büyük avantaj sağlamaktadır”

MARKALAŞARAK BÜYÜYEBİLİRİZ

Markalaşmanın olmazsa olmaz olduğunu dile getiren Dal, bir şirketin kuruluşu ile birlikte, tamamen marka konsepti ile hazırlanması gerektiğine vurgu yaparak “Bugün şirketin web sayfası ne kadar gerekli ve hatta zorunluysa, markalaşmaya çalışmak ta o kadar gereklidir” dedi. Teknolojiyi de yakından takip ettiklerini de sözlerine ekleyen Dal, “Teknolojiyi yakında takip edip, bu teknoloji ile üretilen ürünleri müşterilerimize sunmaya çalışmaktayız. Fuarlar sayesinde de bu ürünleri takip edip geliştirmeye çalışıyoruz. 2010 yılında müşterilere sunduğumuz en önemli yenilik, “Basic” tabir edilen sıradan tüketim ürünleri üzerinde katma değer oluşturacak özel kalite ve tuşe özelliği sunmamız oldu. Bunu sunmakla birlikte, müşterilerimiz vazgeçilmezlerine bir unsur daha katmış olduk” diye konuştu.

Yeni Şafak Gazetesi YAYIN TARİHİ: 05.10.2010

Beğendiniz mi? O halde paylaşın