Denizli’de bir ”Roma” doğuyor


Gazeteler ve sosyal medya da son yıllarda yer alan turizm e ilişkin olumlu haberler, Türkiye’nin bu alanda rakiplerini hızla geride bırakmaya devam ettiğini gösteriyor.

Denizli’de turizmin gelişmesi için gereken birçok unsur artık sahipsiz olmadığı için, bu alanda hergün yapılan projeler ve çalışmalar ile ilgili manşetler görmemiz mümkün. Milletvekilimiz Sayın Nihat Zeybekçi’nin yıllardır hayata geçirmeye çalıştığı projeler ve altyapı çalışmaları, Sayın Prof.Dr.Celal Şimşek’in dillere destan kazı çalışmaları sonucu Laodikeia antik kentini büyük hızla ayağa kaldırması, Prof.Francesco D’Andria ve ekibinin Hierapolis’te hızlanan kazı çalışmaları, Tripolis antik kentinde çalışmalarını sürdüren Yrd.Doç.Dr. Bahadır Duman ve ekibi, Denizli’yi eşsiz bir turizm cennetine dönüştürmek için adeta zamanla yarışıyorlar.

Denizli’yi dünya klasmanında üst sıralara çıkartacak projeler için canla başla çalışan bir diğer kahraman ise Denizli Valisi Sayın Abdülkadir Demir. Kolları sıvayıp en ince ayrıntısına varıncaya kadar projeleri bizzat yöneten “DEMİR” Vali, bürokratik engelleri büyük hızla aşarak, sadece antik kentlerimizin gelişimini değil, aynı zamanda Karahayıt bölgesinin kentsel dönüşüm çalışmaları ile bölgenin bir termal turizm merkezine dönüşmesi için canla başla çalışmaktadır. Denizli belediyesinin bütün bu çalışmalarda oynadığı aktif rol ve Türkiye ve dünya da örnek gösterilen modeli ile tarihe imza atmaktadır.

2014’te Büyükşehir olması ile birlikte Denizli, bugüne kadar yaptıklarının çıtasını bir hayli yükseltecek imkanlara kavuşacak olması, Denizli nin turizm geleceğine inanan herkesi heyecanlandırmaktadır. Geçmiş dönemlerde ve bugün bu hizmetlerde bulunan ve burada isimlerini saymakla bitiremeyeceğimiz gizli kahramanların, her birinin ortaya koyduğu ince katkılar, bir kartopunun kristalleri misali bu efsaneyi büyütmektedir. Bugün bu yapılanlar her türlü politika ve populist yaklaşımın üstünde, Denizli’yi belki önümüzdeki 30 yıl içinde bir “ROMA” ya dönüştürecektir.

Geleceğin Denizli’sinin gerçekten ümit ve çok heyecan verici olacağına inanıyorum. Bu hedef doğrultusunda çalışan çabalayan herkesin önünde saygı ile eğiliyorum.

Sevgilerimle, İsa Dal

Beğendiniz mi? O halde paylaşın