Çağdaş ”Senkronizasyon”


Eski kuşak işadamlarımızın çocukları artık iş dünyasında görevlerini neredeyse tamamen devralmış durumda. Babalar artık daha çok “alışkanlık” gereği iş yerlerini ziyaret ediyorlar ve yazları da torunlarla birlikte yaylalarda ve ya yazlıklarda geçiriyorlar.

Eskilerin sosyal profilini yazmak kitaplara sığmaz. Güncel aktif iş adamı profili ise bir önceki nesile göre çok daha “kabarık” bir dosya ile değil, sadece “farklı” olduğunu ifade ederek muhtemel bir haksızlığa sebebiyet vermemiş oluruz.

Aktif profil eğitimli, yabancı dil bilen, dünyayı gezen, evrensel değerlerle tanışmış ve çoklu kültür ile yetişmiş olmasından dolayı, daha küresel ve “güncel” olduğunu söyleyebiliriz.

İnterneti, dolayısıyle sosyal medyanın içinde yaşamını “kamu” ya açmış, hobileri ile de herhangi biri olabilen bu profilin sanırım temel mottosu “değişim” diyebiliriz.

Güçlü bir kitlesel etki ile doğru ya da yanlış bilginin ışığı altında gelişen kişilik profili ile geleceği şekillenen çağımızın iş adamı, yakın gelecekte toplumdan siyasete kadar birçok alana imza atmaya hazırlanıyor. Çağımızı “senkronize” yaşayanları bu anlamda “heyecan” verici bir gelecek bekliyor.

Beğendiniz mi? O halde paylaşın