Bundan Adam Olmaz !


Köyde yaşayan çiftçi bir ailenen yarım düzine evladı varmış. Kızları hayırlısı ile büyüyünce baş göz eder, oğlanların ise en akıllısını okutur, diğerlerini çiftçi yaparız, demişler. İçinde ise en salağınıda ayak işlerinde koştururuz diye düşünmüşler.

Yıllar yılları çabucak kovalar ve zorunlu eğitim ile oluşan fırsat eşitliği, malum aile fertlerinin tamamına aynı imkanları tanıdığından, bizim okuyacak dediğimiz akıllı görünen çocuk çiftçi olur, bu en salağı, okumaz dediğimiz oğlanda okul birincisi olarak, üniversite sınavında derece çıkartır. Bu hikaye illaki sizinde çevrenizde birileri tarafından anlatılmış, canlı örneklerle doludur.

Demek ki evin en salağı, aynı çirkin ördeğin hikayesinde olduğu gibi, tahminleri altüst eder !İşi şuraya bağlayacağım. Ufak ya da büyük fark etmez, yaşamımızda projeler üretiriz. Üretmiş olduğumuz projelerin başarısı büyüklüğü, ya da popülaritesi ile alakalı değil, tamamen şartların uygunluğuna bağlıdır. Eğilimleri, gelişimleri tahmin edebilsek zaten, herkes zengin olabilirdi.

Ancak ürettiğimiz projeler içinde en aptalı ve gereksiz gibi gördüğümüzü bir gün gelir, sizi hayallerini kurduğunuz hedeflere uçurur gider. Öyle projeler Bu alana reklam vermek için tıklayınız vardır ki, nasıl çıktığını anlamadan, büyür ve devleşir. Biz Detgis olarak, ürettiğimiz proje sayısına bağlı olarak, bizi tahminlerimizin ötesinde şaşırtanlarıda oldu.O nedenle dikkat edin, evin en salağı deyip geçmeyin, sizi gelecekte kimin sırtlayacağını bilemezsiniz.

Beğendiniz mi? O halde paylaşın