Bu iş beleşe de olur


Her şey para demek değil ki!
İnsanın özünde öyle bir dürtü vardır ki, bunun içinde bizim toplumumuza özgü karakteristik özellik olarak yerleşmiş özellikleri görebilirsiniz.
Ücretsiz hizmet veren ve bunu yaparken hiçbir ekonomik kaygı gütmeden, duruma göre sadece bağışlarla masraflarını karşılamaya çalışan kuruluşların sayısından ziyade, vermiş oldukları hizmetlerin boyutuna bakmak lazım.

Özellikle internette yaygınlaşan bu tarzda sivil inisyatifler, yaşamın birçok alanında ortada kalan yükleri omuzlamaya çalışmaktadır. İçlerinde öyle kuruluşlar var ki, belki değeri maddi olarak on milyonlarca lira ile bile ölçmek mümkün değil. İçinde herhangi bir reklam içeriği olmayan ve salt yardım ve dayanışma amaçlı çalışan bu kuruluşlar ve gönüllülerine hayranlıkla bakmamak içten değil.

Özellikle nesillerimiz için örnek gösterilmesi gereken ve mutlak suretle içinde bulunmaları gereken hayır ve yardım kuruluşları, etik ve kültürel anlanda nesillerimizin ve dolayısıyla toplumumuzun gelişmesine önemli katkı sağlayacaktır.

İnternette gerekli ya da gereksiz bilgi kirliliği içinde kendimizi ararken, aslında bulmamız ve bulunmamız gereken yerleri ıskalıyoruz. Şimdi buradan birçok örnekleri sıralayabilirim ancak kimine göre ideolojik, kimine göre gereksiz olacağı için buna girmemeyi tercih ettim, herkes kendini yakın hissettiği toplum yararına çalışan araçlardan istifade etmesi gerekir. Sevgilerimle,
reklam-32-yuzhabertttts.jpg

Beğendiniz mi? O halde paylaşın