1. Dünya Terör Savaşı


İnsanlık tarihinin kara sayfalarında yer alan 1. ve 2. Dünya savaşlarında milyonlarca kayıplar yaşandı. Temel amacı diğerinin sahip olduğu zenginlikleri gasp etmekti. Anadolu’da da bu işgal girişimine Çanakkale de, Antep te, Maraş ta, İzmir de dur dedik. Bugün ise halen Osmanlı dan gasp edilen topraklar üzerinde çıkar kavgaları onlarca yıldır devam etmekte.
2. dünya savaşından sonra doğu ile batı arasında yaşanan soğuk savaş döneminde yoğun silahlanma yaşandı. Zaman zaman ısınan iklim ve sıcak temaslar olsa da, beklenen 3. Dünya savaşı henüz gerçekleşmedi. Bunun nedenlerinden biri, kapitalizmin temeli olan tüketime dayalı ekonomilerin kitle savaşları ile zarar göreceği ve bunun da hiç akıllıca olmayacağı gerçeğinden kaynaklanmaktadır. Kitle savaşları, günümüz küresel ekonomik yapısına ters düşen bir olgudur.
Türkiye terörle uzun yıllardan bir arada yaşıyor. Ermeni örgütü Asala ve sonrasında terörü sürdüren PKK gibi örgütlerin amacı hep aynıydı. Onbinlerce şehit verdik, ruhları şad olsun. ABD de yaşanan 11 Eylül 2001 tarihli terör saldırısı ile birlikte aslında 3. Dünya savaşı değil, 1. Dünya terör savaşı başlamış oldu. Gerçek ya da komplo, her ne olursa olsun, devamında bölgesel savaş, kan, şiddet ve onbinlerce, yüzbinlerce masum sivil ve çocuklar yaşamını, yerini yurdunu kaybediyor.
Ortadoğu da bölgesel çıkar savaşları devam ediyor. Terör destekli savaşlar, savaşa doğrudan ya da dolaylı müdahil olan tüm ülke ve bölgeleri içine aldı. Fransa, Belçika, Almanya, İsveç, Türkiye, Rusya kanlı terör olayları ile defalarca sarsıldı. Avrupa da bunun adına “İslami Terör” dediler, zira bu şekilde ülkeler kendi aralarında dolaylı teröre bir kılıf oluşturmuş oluyorlardı.
Çok daha fazla uzatmayayım, zira zaten bunu bir çoğumuz birlikte yaşadık, yaşamaya devam ediyoruz.
Dünya bir terör savaşı yaşıyor. Bunun adı “1. Dünya Terör Savaşı”
Bu terör savaşının bir an önce son bulacağına inanıyorum, zira bitmek zorunda. Aksi takdirde pek değerli kapitalist düzen içinde yer alan değerlerin zarar görmesi, bu savaşların müsebbibi olan kan emicilerin işine gelmeyecektir.

Beğendiniz mi? O halde paylaşın